Védjük a bálnákat!
A bálnavadászat miatt egyre kevesebb bálna van.Már évezredekkel ezelőtt sokszor előfordult, hogy bálnák vagy delfiek sodródtak a partra.A helybéliek a hatalmas testben csak a húst és a zsírt látták és úgy gondolták, hogy ez Istsen ajándéka.Az első bálnavadászok a vikingek voltak.Már a 12.században vadászták a simabálnákat.A baszkok 1372-ben elérték Új-Fundalladot, és már jóval Kolombusz előtt már az amerikai kontinensen voltak.Ott nyitottak bálnafőzdéket.
Erről szól ( mármint a bálnavadászatról) a Szabadítsátok ki Willy 3. rész is.
Vannak-e bálnavédő törvények?
A sok figyelmeztető jel ellenére az ember túlságosan későn vagy egyáltalán nem gondolt arra, hogy előbb-utóbb nem lesznek többé bálnák. A legkevésbé sem állatvédelmi okok voltak azok, amelyek 1946-ban a Nemzetközi Bálnatanács (IWC) megalapításához vezettek, hanem a bálnaiparért való aggódás. (Hiszen, az utolsó állatok kihalásával maga az ipar is elsorvadna.)
A bálnatanácsban állatvédő szempontok is szerephez jutnak.Jenenleg tíz évre szóló bálnavadászati tilalom van érvényben. A világ több, mint 140 állama ratifikálta a ,,Washingtoni Fajvédelmi Egyezményt" (CITES), amely 1981 óta tiltja a bálnatermékek forgalmazását. Az egyezmény nemcsak a bálnahúsra és bálnazsírra, hanem a faragott ámráscettfogakra is vonatkozik. Ennek ellenére az Azori szigeteken még mindig szuvenírként árulnak.